7/C AİLESİYİZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ilginççççççç

5 posters

ilginççççççç Empty ilginççççççç

Mesaj  gizem Ptsi Haz. 23, 2008 1:30 pm

bir kere okuyup anlamaya çalış büyük ihtimalle bi daha okuycan Very Happy

yetişmis bir kizi olan bir dulla evlendim. Babam uvey kizimla evlendi. Bu sekilde babam benim DAMADIM oldu, uvey kizim da babamin karisi olmasi dolayisiyla ANNEM oldu. Benim karim bir oglan cocuk dogurdu. Bu cocuk tabiatiyla BABAMIN KAYINBIRADERI ve benim uvey annemin BIRADERI olmasi nedeniyle de benim DAYIM oldu. Babamin karisi da bir oglan cocuk dogurdu. Tabii dogan cocuk benim KARDESIM oldu fakat ayni zamanda kizimin oglu olmasi dolayisiyla da TORUNUM oldu. Boylece, karimda annemin annesi olmasi dolayisiyla benim BUYUKANNEM oldu. Kocasi ve ayni zamanda onun torunu oldugumdan, bir kimsenin buyuk annesinin kocasi da buyuk babasi olacagindan dolayi, KENDI KENDIMIN BUYUK BABASI oldum. Mark Twain...

gizem
6/C AİLEİNDEN
6/C AİLEİNDEN

ilginççççççç Empty ilginçççç

Mesaj  gizem Ptsi Haz. 23, 2008 1:31 pm

bu sorularınn cevaplarııı yokkkkk Very Happy Very Happy

Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

* Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altinci sinifta bir anda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?

* Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda " 4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

* Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan
tirstigimiz için midir?

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz?

* Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar?
Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...

* Neden gözlerinden öperim denir? Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdür?

* Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir?

* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

* Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra "kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran boru görmüsler midir?

* Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün oldugunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

* Neden futbol takimi olan Ajax "Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur? *

* Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokrat yemininde "arabami temiz dir maddesi mi vardır
neden ?

gizem
6/C AİLEİNDEN
6/C AİLEİNDEN

ilginççççççç Empty ilginççç

Mesaj  gizem Ptsi Haz. 23, 2008 1:33 pm

insan beyninin gücü

Polonya'daki Lodz kasabasından çıkan tren, dükkanlara dondurma dağıtır. Görevlilerden ikisi, dondurmaları dükkana taşımak için dondurma
dolabının içine girer. O sırada dolabın kapağı kapanır ve içerde
kalırlar. Dolabın kapağını vururlar ama onları duyan kimse yoktur. Öleceklerini anlarlar ve sürekli kendi kendilerine "Donucaz, donucaz..." diye mırıldanırlar. İçlerinden bir tanesi kağıda "Yavaş yavaş tenimiz donmaya başladı, artık dayanamıyoruz." diye yazı yazar. En sonunda bunlar donucaz diye diye donarak ölürler. O akşam onları orada bir kasabalı bulur ve polise haber verir. Olay yerine gelen polis bunların otopsisini yaparak donarak öldüklerini kamuoyuna açıklar.

AMA DOLAP SABAHTAN BERİ ÇALIŞMIYORDUR...

--------------------------------------------------------------------------------

gizem
6/C AİLEİNDEN
6/C AİLEİNDEN

ilginççççççç Empty ilginçç

Mesaj  gizem Ptsi Haz. 23, 2008 1:41 pm

çocuklar duymasın dizisinin saçmalıkları Smile Smile hemde tam 36 taneee

Dizinin ilk bölümlerinde Meltem vejetaryenken,hatta eti bile gaz maskesiyle pişirebilirken,Atv`ye geçtiği dönemlerde bir yılbaşı akşamı hindi pişirip afiyetle yemiştir…

2-Dizinin tüm bölümleri boyunca Duygu`nun yatak takımı,çantası,posterleri vb. değişmişken Emre`nin çantası,yatak takımı,posterleri aynı kalmıştır.Hatta önlüğü bile zar zor değişmiştir.

3-Dizi TGRT`deyken banyo sağ koridordadır.Ama Atv`de banyo sol koridora taşınmıştır…

4-Dizi TGRT`deyken bir bölümde bir sürpriz için ev sahiplerinin birinden saklanılması gerekmektedir.Evin hizmetçisi Gül,sol koridora saklanmışken,ev sahipleri gelince sağ koridordan çıkmıştır.

5-Dizide her gün evde temizlik yapılmaktadır.Buna rağmen Meltem`in anne ve babası eve gelme hakkını kendilerinde görebilmektedir.

6-Dizide yemek masasında duran tabakların içindeki yemekler konuldukları gibi durduğu durumda,Meltem çocuklara “Yemeğiniz bittiyse doğru ders çalışmaya/doğru yatağa…”diyebilmektedir.

7-Masada ne yemek olursa olsun ketçap ve mayonez mutlaka bulunmaktadır.

8-Meltem,yemek bittiğinde sofradaki tabakları mutfağa taşır.Mutfağa girer girmez kapı çalar.Selami ve Gönül gelmiştir.Onlarla beş dakika otururlar bu arada o sürede hiç mutfağa gitmez.Ancak Gönül`le birlikte çay yapmaya gittiklerinde tabakların hiçbiri mutfakta değildir.Ayrıca mutfak tertemizdir.

9-Dizinin bir bölümünde eve Muhtaç adında bir köpek alınmıştır.Ancak diğer bölümlerde Muhtaç`tan haber alınamamıştır.

10-Meltem`in iş yerindeki patronu Meltem`in her gün psikologa gitmesine karşı hiçbir şey demeyecek kadar ve sinir sisteminde bu kadar bozukluk olan bir elemanı iş yerinden çıkarmayacak kadar sakin bir patron olmasına karşın,zam istendiğinde küplere binmektedir.

11-Çocuklar yemek masasına ellerini yıkamadan oturur.Ancak dişleri fırçalamak zorunludur.

12-Meltem ne zaman “Bugün çocuklar erken gelecek…” dese ve o sırada saat kaç olursa olsun çocuklar Meltem`in bu sözü üzerine anında eve gelirler…

13-Evin bütün ışıkları açıktır.

14-Çocuklar biri erkek biri kız olmalarına karşın aynı odada aynı anda giyinip soyunabilmektedir.

15-Duygu yaşına karşın evlenmeye kalkışabilecek kadar salaktır.

16-Emre gece yarısı yüksek sesle müzik çalışması yapılmayacağını bilmeyecek kadar salaktır.

17-Dizide çocukların kaçıncı sınıfta oldukları ve kaç yaşında oldukları bilinememektedir.

18-Emre`ye cep telefonu alınmamasının nedeni 16 yaşında olmamasına karşın,ablası Duygu 12-13 yaşlarında görünse de cep telefonu sahibidir.

19-Haluk`la Meltem`in kendine ait arabaları vardır.Yüksek maaşlı bir iş yerinde çalışırlar.Ancak çocukları için ikinci bir odaları yoktur.

20-Dizide Meltem`in kendine ait bir arabası olduğu durumda hatta Haluk`un aldığı yeni bir arabası olmasına karşın yine de işe Haluk`un arabasıyla gitmektedir.

21-Dizide Haluk ve Meltem`in iş yerinde ne olarak çalıştığı belli değildir.

22-Selami olmadığında bütün işler Haluk`a kalır.Çünkü koskoca bir inşat holdinginde Haluk`tan başka aynı işi yapabilecek kimse yoktur.

23-Gönül olmadığında bütün işler Meltem`e kalır.Çünkü koskoca şirkette Meltem`den başka o işi yapacak insan yoktur.

24-Meltem`in çalıştığı şirkette patron toplantıları Meltem ve Gönül`ün odasında sadece Meltem,Gönül ve Engin`le yapar.Çünkü koskoca şirketin ayrı bir toplantı odası yoktur ve toplantı yapılabilecek üç kişi vardır.

25-Haluk`un çalıştığı iş yerinde toplantılar müdürün odasında sadece İsmail bey,Haluk ile Selami ve Yasemin`le yapılır.Çünkü koskoca holdingin toplantı odası yoktur ve toplantı yapılabilecek sadece 4 kişi vardır.

26-Haluk`un patronu Mary`nin sekreteri vardır ama Meltem`in patronu Selçuk`un sekreteri yoktur.

27-Yasemin bir sekreter olduğu hâlde hiçbir telefona bakmamaktadır.Hatta şirkette telefon çalmamaktadır.

28-Haluk`un iş yerinde Lap-Top`lar daha açılma düğmesine basılmadan kapağı açılır açılmaz çalışır.

29-Mary hanım bir sapık olan İsmail Bey`i genel müdür,at yarışı sevdalısı Hüseyin`i de çaycı yapmaya devam etmektedir.

30-Çocuklar her akşam yarınki sınava çalışır.Çünkü her gün sınav olurlar.

31-Haluk ve Meltem`in evindeki telefon asla çalmaz ve kullanılmaz.

32-Mutfak,kapısı durana kadar içeri ve dışarı doğru açılıp kapandığı hâlde ses geçirmeyecek kadar güvenli olduğu için bütün tartışmalar orada yapılır.

33-Çocuklar asla televizyon seyretmez.

34-Emine`nin geldiği ilk bölümlerde Emine`nin iki kızı varken,ilerleyen dönemlerde o iki kızdan haber alınamamıştır.

35-Haluk ve Selami`nin iş çantaları asla açılmaz.Sadece elde gezinir.

36-Dizinin bir bölümünde Duygu ile Emre hafta sonları sırayla basketbol ve gitar kursuna gitmektedir.Ancak ilerleyen dönemlerde böyle bir şey yoktur.

gizem
6/C AİLEİNDEN
6/C AİLEİNDEN

ilginççççççç Empty Geri: ilginççççççç

Mesaj  bY fuNNy Ptsi Haz. 23, 2008 3:46 pm

en üstteki komedi yaa:)Very Happy
bY fuNNy
bY fuNNy
6/C YÖNETİM KURULU
6/C YÖNETİM KURULU

ilginççççççç Empty ilginçç....

Mesaj  denizgözlü Perş. Haz. 26, 2008 11:07 pm

gisem nerden buluyosun bole seylerı komedı resmen.....
bravo sanaaa...
T€BRİKL€R...
Very Happy Very Happy
denizgözlü
denizgözlü
6/C YETKİLİ KİŞİSİ
6/C YETKİLİ KİŞİSİ

http://www.eliffdemirr.blogcu.com

Mesaj  gizem C.tesi Haz. 28, 2008 10:02 pm

ayy teşekkür ederimm rastgele buluom bnde aslında biraz şımarsam iii olacak galiba meslek sırrı şekerimm her insan bulamaz yane hehe tekrar saol Very Happy

HER İNSAN ŞIMARIR DEMİ YANİİ HELE BN Very Happy Very Happy

gizem
6/C AİLEİNDEN
6/C AİLEİNDEN

Mesaj  musadirak Ptsi Haz. 30, 2008 10:49 am

denizgözlü demiş ki:
gisem nerden buluyosun bole seylerı komedı resmen.....
bravo sanaaa...
T€BRİKL€R...
Very Happy Very Happy

bazılarını okudmda nerdn buluon
musadirak
musadirak
6/C SÜPERİ
6/C SÜPERİ

Mesaj  gizem Çarş. Tem. 02, 2008 12:14 pm

genelde http://www.forumturka.net/forum/archive/index.php/f-392.html burdan buluyorum.umarım beğenirsinizzz Very Happy

gizem
6/C AİLEİNDEN
6/C AİLEİNDEN

ilginççççççç Empty ilginçççççç

Mesaj  gizem Perş. Tem. 03, 2008 12:38 pm

telefon numaran çıkıo ister inan ister inanma bnim çıktı walla Very Happy Very Happy

7 Haneli Ev Telefonun( 3 Rakamini yani alan Kodu Olmadan)

*Bu 3 Basamakli Sayiyi 80 Ile çarpin
*1 Ekleyin
*250 Ile çarpin
*Sonuca, Ev Telefonunuzun Son 4 Rakamindan Olusan 4 Haneli Sayiyi Ekleyin
*Bu 4 Haneli Sayiyi Tekrar Ekleyin
*Bundan 250 çikarin
* Sonucu 2'ye Bölün

sonuca bakın ne cıkacak

örnek

229.80+1.250+1124+1124-250/2=2291124

gizem
6/C AİLEİNDEN
6/C AİLEİNDEN

ilginççççççç Empty komikimlik yapalım birascıkk...

Mesaj  denizgözlü C.tesi Tem. 05, 2008 12:37 pm

GÖKYÜZÜ
Bebegimi görebilir miyim?" dedi yeni anne. Kucagina yumusak bir bohça verildi ve mutlu anne, bebeginin minik yüzünü görmek için kundagini açti ve saskinliktan adeta nutku tutuldu!Anne ve bebegini seyreden doktor hizla arkasini döndü ve camdan bakmaya basladi. Bebegin kulaklari yoktu...Muayenelerde, bebegin duyma yetisinin etkilenmedigi, sadece görünüsü bozan bir kulak yoksunlugu oldugu anlasildi.Aradan yillar geçti, çocuk büyüdü ve okula basladi.Bir gün okul dönüsü eve kosarak geldi ve kendisini annesinin kollarina atti.Hiçkiriyordu... Bu onun yasadigi ilk büyük hayal kirikligiydi; Aglayarak "Büyük bir çocuk bana ucube dedi..."Küçük çocuk bu kadersizligiyle büyüdü. Arkadaslari tarafindan seviliyordu ve oldukça da basarili bir ögrenciydi.Sinif baskani bile olabilirdi; eger insanlarin arasina karismis olsaydi.

Annesi, her zaman ona "Genç insanlarin arasina karismalisin" diyordu, ancak ayni zamanda yüreginde derin bir acima ve sefkat hissediyordu.Delikanlinin babasi, aile doktoru ile oglunun sorunu ile ilgili görüstü; "Hiçbir sey yapilamaz mi?" diye sordu.Doktor "Eger bir çift kulak bulunabilirse, organ nakli yapilabilir" dedi.

Böylece genç bir adam için kulaklarini feda edecek birisi aranmaya baslandi.Iki yil geçti bir gün babasi "Hastaneye gidiyorsun oglum, annen ve ben, sana kulaklarini verecek birini bulduk ancak unutma bu bir sir" dedi.

Operasyon çok basarili geçti. Yeni görünümüyle psikolojisi de düzelen genç, okulda ve sosyal hayatinda büyük basarilar elde etti. Daha sonra evlendi ve diplomat oldu.Yillar geçmisti, bir gün babasina gidip sordu:
"Bilmek zorundayim, bana bu kadar iyilik yapan kisi kim? Ben o insan için hiçbir sey yapamadim... Bir sey yapabilecegimi de sanmiyorum" dedi

Babasi, "fakat anlasma kesin, su anda ögrenemezsin, henüz degil..."

Bu derin sir yillar boyunca gizlendi. Ancak bir gün açiga cikma zamani geldi... Hayatinin en karanlik günlerinden birinde, annesinin cenazesi basinda babasiyla birlikte bekliyordu.Babasi yavasça annesinin basina elini uzatti; Kizil kahverengi saçlarini eliyle geriye dogru itti; annesinin kulaklari yoktu.

"Annen hiçbir zaman saçini kestirmek zorunda kalmadigi için çok mutlu oldu" diye fisildadi babasi "..ve hiç kimse, annenin daha az güzel oldugunu düsünmedi degil mi?"

Gerçek güzellik fiziksel görünüse bagli degildir,ancak kalptedir!

Gerçek mutluluk, gördügün seyde degil, asil görünmeyen yerdedir...

Gerçek sevgi, yapildigi bilinen seyde degil, yapildigi halde bilinmeyen seydedir
denizgözlü
denizgözlü
6/C YETKİLİ KİŞİSİ
6/C YETKİLİ KİŞİSİ

http://www.eliffdemirr.blogcu.com

Mesaj  gizem C.tesi Tem. 05, 2008 8:26 pm

Gerçek güzellik fiziksel görünüse bagli degildir,ancak kalptedir!

Gerçek mutluluk, gördügün seyde degil, asil görünmeyen yerdedir...

Gerçek sevgi, yapildigi bilinen seyde degil, yapildigi halde bilinmeyen seydedir

mükemmel bir öyküymüşş hayatta mutlu olmayı sağlayan şeyleri burda öne sürmüş böyle güzel birşeyi paylaştığın için teşekkür ederimm...
flower Smile Smile

gizem
6/C AİLEİNDEN
6/C AİLEİNDEN

Mesaj  bY fuNNy Paz Tem. 20, 2008 1:21 am

gizem demiş ki:telefon numaran çıkıo ister inan ister inanma bnim çıktı walla Very Happy Very Happy

7 Haneli Ev Telefonun( 3 Rakamini yani alan Kodu Olmadan)

*Bu 3 Basamakli Sayiyi 80 Ile çarpin
*1 Ekleyin
*250 Ile çarpin
*Sonuca, Ev Telefonunuzun Son 4 Rakamindan Olusan 4 Haneli Sayiyi Ekleyin
*Bu 4 Haneli Sayiyi Tekrar Ekleyin
*Bundan 250 çikarin
* Sonucu 2'ye Bölün

sonuca bakın ne cıkacak

süper şeyler yazıosn ya valla bravoo

örnek

229.80+1.250+1124+1124-250/2=2291124
bY fuNNy